m
Proces Projektowy
PROCES PROJEKTOWY
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się Państwo, jak wygląda lub jak powinna wyglądać współpraca z architektem wnętrz?
W Machowska Studio Projektowe, wykorzystując całą swoją wiedzę i doświadczenie, opracowaliśmy swój własny proces projektowy, w trakcie którego prowadzimy naszych Klientów prostą ścieżką do realizacji marzeń o wnętrzach pięknych, spójnych i wyjątkowych.
Zapraszamy Państwa serdecznie do zapoznania się z poszczególnymi etapami naszego procesu projektowego, opisaliśmy je w kilku kolejnych slajdach.
Analiza potrzeb klienta
ETAP 1 - ANALIZA POTRZEB KLIENTA

W Machowska Studio Projektowe tworzymy wnętrza dopasowane bezpośrednio do potrzeb naszych Inwestorów. Głównym założeniem projektowym jest stworzenie możliwie jak najlepszej przestrzeni, współgrającej z Państwa oczekiwaniami oraz wpisującej się w budżet Państwa inwestycji. Podczas pierwszego spotkania projektowego poznajemy się, rozmawiamy o Państwa preferencjach oraz wyznaczamy cele i kierunki naszej współpracy.

Inwentaryzacja
ETAP 2 - INWENTARYZACJA

Inwentaryzacja, to pomiar stanu istniejącego, niezbędny do stworzenia projektu wykonawczego oraz dokumentacji technicznej dla poszczególnych wykonawców.
W przypadku, kiedy budynek dopiero powstaje lub będzie powstawał, bazą projektu wykonawczego są plany dostarczane przez naszych Inwestorów.

Koncepcja projektowa
ETAP 3 - KONCEPCJA PROJEKTOWA

Koncepcja projektowa składa się z opracowania kilku różnych wariantów układu funkcjonalnego Państwa inwestycji. Spoglądamy na przestrzeń poprzez pryzmat Państwa oczekiwań oraz naszego doświadczenia, tak aby stworzyć możliwie jak najlepszy i najbardziej funkcjonalny układ wnętrza. Następnie wspólnie omawiamy każdą z przedstawionych wersji pod kątem zastosowanych przez nas rozwiązań przestrzennych oraz wybieramy docelową koncepcję.

Schemat estetyki
ETAP 4 - SCHEMAT ESTETYKI

Na tym etapie budujemy tożsamość naszych wnętrz. Przypisujemy naszemu projektowi konkretny styl oraz tworzymy schemat estetyczny, kolorystyczny oraz materiałowy, w obrębie którego będziemy dalej wspólnie się poruszać. Rozmawiamy o Państwa preferencjach i inspiracjach, prezentujemy konkretne rozwiązania projektowe, razem tworzymy docelowy obraz aranżacyjny.

Koncepcja aranżacyjna
ETAP 5 - KONCEPCJA ARANŻACYJNA

Mając do dyspozycji wspólnie stworzony obraz aranżacyjny Państwa inwestycji, przechodzimy do etapu, w którym wybieramy konkretne elementy wnętrz: kolorystykę okładzin ściennych, poszczególne materiały wykończeniowe, meble, sprzęty AGD i RTV, oprawy oświetleniowe, tekstylia, etc. Na wstępnych wizualizacjach prezentujemy Państwu ustalony wcześniej układ funkcjonalny oraz wybrane przez Państwa elementy wykończeniowe. Rozmawiamy o ewentualnych poprawkach lub drobnych zmianach, wprowadzamy korekty.

Wizualizacje
ETAP 6 - WIZUALIZACJE
Na tym etapie współpracy przedstawiamy naszym Inwestorom wizualizacje poszczególnych pomieszczeń inwestycji. Zależy nam, aby mogli Państwo zobaczyć jak docelowo będą prezentować się wnętrza, ubrane w wypracowaną wspólnie przez nas koncepcję aranżacyjną. Wszystkie założenia projektowe nabierają realistycznego kształtu, a nasi Inwestorzy zapoznają się z każdym detalem całości projektowanego wnętrza.
Projekt wykonawczy
ETAP 7 - PROJEKT WYKONAWCZY

Projekt wykonawczy składa się z dokumentacji technicznej, przeznaczonej dla poszczególnych wykonawców i jest niezbędny do prawidłowej i rzetelnej realizacji wszystkich naszych założeń projektowych. Zawiera rysunki: układu funkcjonalnego, układu kolorystyki i okładzin ściennych, układu posadzek, układu sufitów podwieszanych i elementów dekoracyjnych, rzuty rozmieszczenia instalacji elektrycznej oraz hydraulicznej, rzuty widoków ścian, szczegółowe projekty mebli, całościowe zestawienie materiałów wykończeniowych oraz elementów wyposażenia, zawierające informacje dotyczące ich producenta, konkretnych modeli, ilości oraz miejsc sprzedaży i cen.

Pakiet wykonawczy
ETAP 8 - PAKIET WYKONAWCZY

Machowska Studio Projektowe współpracuje z wykonawcami z wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu możemy zapewnić naszym Inwestorom kompleksową obsługę inwestycji. Projekt budowlany oraz projekty mebli wyceniane są przez naszych sprawdzonych wykonawców, dzięki czemu nie musicie Państwo sami zajmować się wycenami i zamówieniami, zrobimy to za Was. Współpracujemy również z wieloma profesjonalnymi salonami wyposażenia wnętrz, w których nasi Inwestorzy mogą liczyć na dodatkowe rabaty.

Zakończenie prac projektowych
ETAP 9 - ZAKOŃCZENIE PRAC PROJEKTOWYCH

W Machowska Studio Projektowe dokładamy wszelkich starań, aby cały proces projektowy, począwszy od naszego pierwszego spotkania aż do realizacji wszelkich prac wykonawczych był dla naszych Inwestorów prostą ścieżką do realizacji ich marzeń o wnętrzach spójnych, estetycznych oraz zgodnych z ich preferencjami, czy też stylem życia. W tym celu wykorzystujemy całą swoją wiedzę i doświadczenie, aby stworzyć przestrzeń, w której z powodzeniem łączymy najnowszą technologię z ponadczasowym stylem.

Nadzór autorski
OPCJA DODATKOWA - NADZÓR AUTORSKI

Machowska Studio Projektowe oferuje naszym Inwestorom również opcję dodatkową, jaką jest nadzorowanie prac wykończeniowych Państwa inwestycji.
Nadzór zawiera 5 wizyt na budowie, podczas których sprawdzamy, czy wszystkie prace przebiegają zgodnie z założeniami projektowymi oraz kontrolujemy jakość wykonywanych usług. Koordynujemy prace poszczególnych wykonawców, wszelkie wątpliwości związane z procesem wykonawczym, rozpatrujemy na bieżąco, dzięki czemu nasi Inwestorzy mogą być spokojni o prawidłowy przebieg prac budowlanych.

previous arrow
next arrow
Proces Projektowy
Proces Projektowy
Analiza potrzeb klienta
Analiza potrzeb klienta
Inwentaryzacja
Inwentaryzacja
Koncepcja projektowa
Koncepcja projektowa
Schemat estetyki
Schemat estetyki
Koncepcja aranżacyjna
Koncepcja aranżacyjna
Wizualizacje
Wizualizacje
Projekt wykonawczy
Projekt wykonawczy
Pakiet wykonawczy
Pakiet wykonawczy
Zakończenie prac projektowych
Zakończenie prac projektowych
Nadzór autorski
Nadzór autorski
previous arrow
next arrow